• Mikrokuchnia marynarska

    Mamy do dyspozycji nieco ponad 4m2, w najwęższym miejscu 143cm a do zmieszczenia w kwestii funkcji pełnowymiarowa kuchnia czyli płyta indukcyjna a nad nią pochłaniacz, obok zmywarka (szczęśliwie wąska – skromne 45 cm) oczywiście zlewozmywak, piekarnik, lodówka i dużo miejsca na garnki, naczynia, wiktuały, rzeczy mniej potrzebne czyli rzadziej używane. I jeszcze półka na książki kucharskie, no i wysokie cargo i czajnik gdzieś trzeba postawić i ciasto na pierogi zagnieść… Uffff…. Udało się! Dokonaliśmy rzeczy niemożliwej. Zmieściliśmy funkcję na 4,4 m2 da się obrócić i nawet kanapkę na siedząco skonsumować – w bonusie od firmy.

    Po lewej od wejścia przepiękna wymarzona biała płyta indukcyjna GORENJE a nad nią pochłaniacz i 2 poziome szafki wiszące, poniżej zaś 3 szuflady: pierwsza niższa na sztućce, dwie kolejne – głębokie na gary i duże naczynia, obok zmywarka a za nią pod oknem zlew ze składaną baterią podokienną, pod zlewem wysuwane z przestrzeni pod piekarnikiem pojemniki na śmieci, bo przecież teraz skoro segregujemy to 4 kosze muszą się gdzieś zmieścić :). Na wprost wspomniany piekarnik a obok lodówka wolno-stojąca. Powyżej oczywiście szafki, żeby wykorzystać każdą przestrzeń. Po prawej stronie mamy płytką wnękę, którą czym prędzej wykorzystujemy na szafki, półkę na książki i mini blacik  z szufladkami na przyprawy. Głębsza wnęka po prawej od drzwi zagospodarowana zostaje na wysokie cargo.

    Z pomocą przyszli nam nieocenieni stolarze z KOY Meble, dla których nie ma za małych szufladek do wykonania i kątów nie do wykorzystania. Fronty dolnych mebli z kolekcji PFLEIDERER o wdzięcznej nazwie Modrzew Sibiu, a wszystkie fronty szafek powyżej linii blatów wykonane w satynowym lakierze z wzornika ICA – Bianco Azurro. Całości dopełnia dębowy blat, Posadzka z gresu szkliwionego wyszukanego w bogatej ofercie zaprzyjaźnionego salonu płytek włoskich. Ale główny element dający nam marynarski charakter to obłędna tapeta z kolekcji Smart Stripes. Proste klasyczne pasy w perfekcyjnych proporcjach i idealnym odcieniu navy blue. W strefie gotowania i zmywania zabezpieczona szybą. Dodatkowo magnetyczna tablica ścieralna nad wąskimi szufladkami pozwala zapominalskim coś przypiąć albo napisać kilka miłych słów lub listę zakupów. Tak oto spełniamy marzenia – kiedyś w małej kuchni zmieściliśmy wyspę. Tu na wyspę nie było szans ale marzenie zostało spełnione. I o to chodzi! 

Comments are closed.